EXTREO.PL

Portal o nowych technologiach i sprzęcie

maty piankowe
Porady

Pomysły na prezent dla niemowląt

Nie ma wątpliwości, że dobry prezent dla dziecka jest doskonałej jakości, dopasowany do wieku, ale także taki, który wpływa na jego wszechstronny rozwój. Najbardziej problematyczne okazuje się wybranie prezentu dla niemowląt, bo te nie wykazują jeszcze indywidualnych zainteresowań, które stanowią sporą podpowiedź. Warto jednak wiedzieć, że i tym najmłodszym można sprawić prezent edukacyjny i taki, który będzie miał znaczenie w zakresie wszechstronnego rozwoju. Już kilkumiesięczne niemowlę chętnie poznaje świat i wykazuje żywo zainteresowanie rozmaitymi bodźcami. Z powodzeniem można wybrać prezent, który nie stanie się jedynie nudnym gadżetem.

Co kupić niemowlakowi?

Wszelkie akcesoria dla najmłodszych muszą być przede wszystkim najlepszej jakości, warto, by producent posiadał specjalne atesty i certyfikaty, które to potwierdzają. Warto stawiać na rodzimych, lokalnych producentów, zamiast nabywać tzw. chińskie buble, które mogą zawierać wręcz niebezpieczne dla zdrowia malucha toksyny. Tyczy się to szczególnie takich produktów jak maty piankowe. Sprawdź: https://raczkujemy.pl/maty-na-podloge/.

Prezent dla niemowlęcia powinien być dopasowany do jego etapu rozwoju. Musimy wiedzieć, że zmiany w rozwoju u najmłodszych przebiegają, nawet jeśli pod uwagę weźmiemy kilka tygodni.

Warto, by podarunek był jednocześnie bezpieczny dla maluszka, ale i praktyczny. Pierwszym upominkiem może być grzechotka, gryzak albo miękka książeczka czy kostka manipulacyjna z różnymi strukturami. Świetnym pomysłem dla kilkumiesięczniaka jest mata piankowa dla dzieci z atestem. Na takiej niemowlę może bezpiecznie leżeć na pleckach czy brzuszku, a później podejmować pierwsze próby raczkowania. Mata może zawierać też różne faktury, którymi zainteresuje się dziecko. Te najlepsze zawierają też pałąki ze specjalnymi przywieszkami. Te oddziałują na zmysły dotyku, wzroku, a nawet słuchu.

Z praktycznych prezentów na pewno przyda się kocyk bambusowy, przywieszka do smoczka, śliniaczek, pościel do łóżeczka czy otulacz po kąpieli. Warto podpytać rodziców, na pewno podpowiedzą, co najbardziej im się przyda do opieki nad niemowlęciem.

Jakich prezentów nie wręczać?

Chociaż pierwsza przytulanka staje się najlepszym przyjacielem dziecka, to jednak nie zaleca się wręczać takim maluszkom maskotek. Pluszaki są piękne, ale w pierwszym etapie życia dziecka są jedynie zbiorowiskiem kurzu i bakterii. Nie warto wręczać też prezentów na wyrost. Grająca i świecąca zabawka interaktywna zaciekawi dziecko, ale jedynie na chwilę. Nie należy kupować gadżetów nieznanego pochodzenia, bez potwierdzenia ich jakości ani przeznaczenia.