EXTREO.PL

Portal o nowych technologiach i sprzęcie

kamery-do-systemu-ochrony-1024x892
Porady Sprzęt i akcesoria

Idealny system alarmowy w domu

Dla każdego właściciela dom jest miejscem, w jakim czujemy się miło, komfortowo. Ale jak zabezpieczyć swój dom, aby poza samą ochroną przed złodziejami, zabezpieczyć nam nasz dom dodatkowo przed dymem czy zalaniem.

Ale jak wiadomo, ważny jest projekt domu. Czy ma ogrodzenie? Antywłamaniowe drzwi? Jeżeli decydujesz się na współprace z taką osobą jak architekt wnętrz warto z nim przedyskutować tematy bezpieczeństwa.

Wszystko zależne jest od zasobności portfela. A systemy alarmowe, które odpowiadają za masę zabezpieczeń, nie należą do najtańszych.

Dzisiaj, każdy z nas budując dom stara się już w fazie zakładania instalacji elektrycznej montować system alarmowy.
Obecnie, najlepszym rozwiązaniem jest monitoring wizyjny, jak również duża ilość czujek. Jednakże taka wersja nie należy do najtańszych, dlatego na taką ochronę decydują się głównie osoby z zasobnym portfelem. Przy wyborze monitoringu wizyjnego bardzo ważne staje się jego rozmieszczenie, dlatego jest to element, jakiego raczej sami nie zamontujemy. Takie zabezpieczenie daje nam mnóstwo opcji. Daje nam to możliwość np. kontrolować dzieci, jakie bawią się w piaskownicy, albo mieć podgląd na wchodzące osoby na nasze podwórko. Dodatkowo, taki system zaopatruje się w dodatkowy moduł, który daje nam możliwość śledzenia np. przez komórkę, bądź komputer.

Dodatkowym zabezpieczeniem są czujniki ruchu. W pomieszczeniach sypialnych dobrym rozwiązaniem jest stosowanie czujników substancji usypiających. Uchroni ona nas przed coraz popularniejszymi włamaniami na tzw. „śpiocha”. W innych pomieszczeniach wystarczą zwykłe czujki ruchu. Jeśli jednak w domu mamy zwierzęta, bądź zamierzamy je mieć, to warto zastosować czujki, które włączają się dopiero powyżej pewnej wagi.

Dodatkowo możemy w naszym systemie alarmowym zamontować między innymi: czujki zalania, czujki magnetyczne, czujki otwierania i zamykania żaluzji, czujki temperatury czy też czujki dymu.

Ten prawie idealny schemat, niestety nie należy do najtańszych. Sam założenie może wynieść nawet 1,5 tys. złotych, nie mówiąc już o elementach. A ich cena może być różna, i jest ona uzależniona od stanu naszego portfela.