EXTREO.PL

Portal o nowych technologiach i sprzęcie

zabezpieczenie przed ptakami
Porady

Nowoczesna ochrona budynków przed ptakami

Zniszczenia i zanieczyszczenia wywołane przez ptaki mogą być dość poważne. Nie tylko wpływają one na wygląd obiektów, ale również mogą doprowadzić do pewnego osłabienia ich konstrukcji. Z tego powodu warto korzystać ze sprawdzonych sposób na odstraszanie gołębi i innych ptaków.

Na szczęście jest ich całkiem sporo. Pochodzić powinny od sprawdzonych firm, gwarantujących wysoką jakość wykonania, a także pomoc w dokonaniu wyboru. Dzięki temu znacznie łatwiej możemy dobrać poszczególne produkty do specyfiki ochrony.

Na jakie więc rozwiązania możemy się zdecydować? Do tych najpopularniejszych należą oczywiście kolce, przygotowywane w różnych odmianach i konfiguracjach. Z jednej strony są one bezpieczne dla ptaków, a z drugiej zapewniają bardzo wysoką skuteczność działania. Fakt, iż są one oferowane w tak wielu wersjach, sprawia, że z łatwością dobierzemy je do konkretnego budynku. Zabezpieczać mogą one na przykład rynny, gzymsy, parapety i inne elementy architektoniczne.

Kolce to jednak niejedyne zabezpieczenie przed ptakami. Postawić możemy również na specjalne naklejki przedstawiające sylwetki ptaków drapieżnych, jak również na specjalnie przygotowane siatki zabezpieczające – idealnie nadają się one do ochrony szczególnie dużych powierzchni, na przykład takich jak magazyny, silosy czy też dachy.

Jak widać, rozwiązań jest sporo. W przypadku braku wiedzy na temat dostępnych produktów warto skorzystać z pomocy specjalistów – producentów lub pracowników sklepu.