EXTREO.PL

Portal o nowych technologiach i sprzęcie

klinika chirurgii plastycznej
Porady

Plastyka brzucha

Płaski brzuch jędrna i gładka skóra brzucha to marzenie każdej kobiety, ale z tego rodzaju kompleksami zmagają się także mężczyźni. Niestety o nieskazitelnej sylwetce i płaskim brzuchu wiele osób może tylko pomarzyć. Często nawet godziny spędzone na siłowni i restrykcyjne diety nie pomagają w osiągnięciu takiego efektu o jakim marzymy. Z pomocą przychodzi nam wiele różnych zabiegów jakie daje nam medycyna estetyczna, jednak one mają za zadanie jedynie modelowanie sylwetki, często oponka i wisząca skóra w dalszym ciągu pozostają, a wraz z nimi uczucie wstydu i dyskomfort.

Zabieg plastyki brzucha

Nadmiar skóry która pozostała po ciąży bądź odchudzaniu często nie obkurcza się w takim tempie jakbyśmy chcieli i wisząca skóra na brzuchu pozostaje z nami na długo tworząc bardzo nieestetyczny wygląd. W takiej sytuacji często jedynym ratunkiem jest operacja plastyczna brzucha, warszawa ma swojej ofercie wiele renomowanych klinik, w których najlepsi specjaliści zrobią to najlepiej jak potrafią, a my zaczniemy czerpać przyjemność z życia i nieskazitelnego wyglądu brzucha. Zabieg plastyki brzucha czyli tak zwana abdominoplastyka polega przede wszystkim na redukcji tkanki tłuszczowej, a przy tym również naciągnięciu skóry, a ma to za zadanie poprawienie wyglądu brzucha oraz talii.

Jak wygląda zabieg

Zabieg plastyki brzucha wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Skóra nacinana jest od jednego do drugiego biodra na wysokości bielizny, a dodatkowo wykonywane jest także cięcie w okolicy pępka. Zostaje usunięty cały nadmiar skóry, a w niektórych przypadkach zostaje również  wyznaczone nowe miejsce na pępek. Przez kilka dni po zabiegu pacjent musi pozostać w pozycji lekko pochylonej, ponieważ brzuch jest obrzęknięty i opuchnięty, a przy tym również bardzo bolesny. Pacjenci jeszcze przed operacją uczeni są poruszania się oraz wypoczynku. Chirurgia plastyczna jest zdecydowanie bardziej inwazyjna od tak bardzo popularnej liposukcji brzucha jednak jej efekty są zdecydowanie bardziej spektakularne i raz na zawsze możemy pozbyć się wiszącej skóry na brzuchu.