EXTREO.PL

Portal o nowych technologiach i sprzęcie

wideokonferencja
Sprzęt i akcesoria

Jak wideokonferencja wpływa na komunikację?

Dzisiejsze metody komunikacji w wielu firmach polegają na rozmowach telefonicznych oraz mailach. Jednak nie zawsze są one wystarczające, dlatego w biznesie coraz większą rolę odgrywają wideokonferencje, które dają znacznie większe możliwości.

Każdy nie raz znalazł się w sytuacji, gdy komunikacja mailowa była niewystarczająca lub była uciążliwa. Naprzeciw takim problemom firmy nadal decydują się na użytkowanie telefonów służbowych, które pozwalają skrócić komunikację, co wpływa na zwiększenie skuteczności. Jednak nawet w przypadku połączeń pojawiają się problemy w postaci kosztów i słabą jakością połączeń. Ponadto nie jest możliwe prowadzenie rozmowy z wieloma osobami jednocześnie, co negatywnie wpływa na wymianę informacji.

Zapobiegając wspomnianym problemom w firmach, coraz większą rolę zaczyna odgrywać wideokonferencja. To dzięki niej uzyskujemy dostęp do dźwięku i obrazu w czasie rzeczywistym, przez co możliwe jest spotkanie na odległość z zespołem pracującym w innym mieście, a nawet kraju. Podczas wideokonferencji możemy rozmawiać z kilkoma osobami naraz, co nie stanowi większego problemu, jak w przypadku rozmów telefonicznych. Dlatego wideokonferencja jest narzędziem, które staje się w wielu przypadkach niezbędne.

Wideokonferencja prowadzone w chmurze niesie za sobą szereg udogodnień dla użytkowników. Oprócz przekazu obrazu i dźwięku w czasie rzeczywistym łączy w sobie kilka praktycznych narzędzi. W ten sposób możliwe jest udostępnianie plików, cyfrowe tablice oraz chat. Sprawdza się to zarówno w przypadku pracy biurowej, jak i prowadzenia webinarów oraz szkoleń. Nie ma również obaw związanych z bezpieczeństwem takiej formy kontaktu, ponieważ połączenia są szyfrowane.