EXTREO.PL

Portal o nowych technologiach i sprzęcie

gry i zabawy edukacyjne
Sprzęt i akcesoria

Nauka poprzez zabawę – produkty edukacyjne dla dzieci

Zabawki to nie tylko elementy, które zajmują uwagę dziecka i pozwalają rodzicom na chwilę oddechu. Wiele z nich może przynieść szereg innych korzyści, także edukacyjnych. Oczywiście wiele zależy od tego, na jakie dokładnie produkty się zdecydujemy. Na szczęście, oferta rynkowa jest pod tym względem bardzo szeroka.

Doskonałym na to przykładem są gry i zabawy edukacyjne, na przykład w postaci interaktywnych mat i dywanów. Wyposażone są one w czujniki ruchu, które reagują na zachowanie dziecka. Na powierzchni takiego dywanu wyświetlane są specjalnie dopasowane zabawy, których obsługa odbywa się za sprawą ruchów ciała.

Czego uczą tego typu zabawy? Liczenia, słów w językach obcych, logicznego myślenia czy chociażby wykonywania konkretnych ruchów. Warto nadmienić, że gry mogą być dowolnie dostosowywane do potrzeb najmłodszych. Dzięki temu są w stanie spełnić różne funkcje. Korzystają z nich placówki edukacyjne, a także sami rodzice. Co istotne, takie dywany często stosowane są jako pomoce dydaktyczne do zajęć rewalidacyjnych, które mają wspomóc dzieci niepełnosprawne. Na przykład poprzez rozwijanie funkcji psychicznych i fizycznych oraz korygowanie wszelkich braków.

Poza istotnymi walorami edukacyjnymi, tego typu gry zapewniają również masę frajdy, dzięki której dzieci spędzają wolny czas w miłej atmosferze. Zabawa wiąże się z masą ruchu i z wieloma pozytywnymi przeżyciami. Biorąc to pod uwagę, zakup tego typu produktów wydaje się niezwykle korzystny.

KOLOROWANKI DO WYDRUKU ZA DARMO!