EXTREO.PL

Portal o nowych technologiach i sprzęcie

ekologiczne torby
Technologie i maszyny

Ekologiczne torby – styl i funkcjonalność

Dbanie o kondycję naszej planety powinno być obowiązkiem każdego z nas. Czasami w łatwy i tani sposób możemy przyczynić się do zredukowania ilości śmieci, jakie nas otaczają. Przykładem, który chcemy dziś omówić, jest inwestowanie w ekologiczne torby materiałowe. Takie torby goszczą już w niejednym domu i są intensywnie wykorzystywane przy każdorazowych wypadach na zakupy.

Bawełna lub len zamiast plastiku!

Ekologiczne torby to takie, których użyjesz wielokrotnie. Natomiast w momencie, gdy uszkodzenia powstałe na skutek zbyt mocnej eksploatacji, staną się zbyt problematyczne, aby torba odzyskała funkcjonalność – wystarczy poddać ją recyklingowi. Torebki materiałowe to coraz popularniejsza alternatywa dla plastikowych torebek. Są wykonane z różnych tkanin, takich jak bawełna, len, jedwab czy welur, co daje wiele możliwości wyboru. Najbardziej naturalnie wyglądają oczywiście torby lniane. Wyróżniają się też dużą wytrzymałością.

Stylowe torby z nadrukiem

Trzeba przyznać, że torba eko z nadrukiem to też świetny pomysł na prezent dla bliskiej osoby. W sklepach internetowych możesz zamówić torby, które będą idealnie dopasowane do Twojego stylu! Chciałbyś umieścić na torbie ulubiony wzór, zdjęcie czy cytat? To żaden problem. Dzięki metodzie sitodruku nanoszenie wzorów i grafik to przysłowiowa bułka z masłem. Przy tym nadruk jest odporny na uszkodzenia. Ekologiczne torby, które tu opisujemy, możesz bez problemu prać w pralce i po suszeniu znów wykorzystywać podczas codziennych zakupów.