EXTREO.PL

Portal o nowych technologiach i sprzęcie

ad
Technologie i maszyny

Druk w naprawdę dużym formacie

Reklama wielkoformatowa to przykład promocji, która robi wrażenie przez duże ,,W”. Wystarczy spojrzeć na kilka przykładów naprawdę spektakularnych reklam wydrukowanych niemal na wysokości całego wieżowca. Ogromnych rozmiarów reklama wielkoformatowa z miejsca przykuwa uwagę, a dla promowanej firmy bądź usługi może być strzałem w dziesiątkę w kategoriach ekonomicznych.

Główny minus wydruku wielkoformatowego to jej koszt – nie da się bowiem ukryć, że wykupienie ogromnej przestrzeni na budynku w centrum miasta w każdym przypadku wiąże się z solidnym wydatkiem. Wszystko zależy więc od potencjału zwrotu, jaki wiąże się z promocją w danym miejscu.

Druk banner i billboardy z rozmachem

Dobrze ulokowana reklama wielkoformatowa daje jednoznaczny komunikat na temat obecności oraz oferty konkretnej firmy. Faktem jest to, że niezbyt ciekawa reklama, nawet przy ogromnych rozmiarach oraz sprytnej lokalizacji, może nie przełożyć się w sposób efektywny na prowadzony biznes. Z tego względu, warto dołożyć wszelkiego wysiłku, aby wypromować swoją firmę poprzez pomysłową i ciekawą reklamę. Druk wielkoformatowy trzeba więc zaprojektować w bardzo skrupulatny i kreatywny sposób.

Drukować tak – ale tylko z pomysłem

Gdzie zamówić pomysłowy druk do celów marketingowych? Najlepiej jest zrobić to w drukarni bądź agencji lokalnej, która będzie dobrze wiedziała jaką lokalizację doradzić. Ważnym elementem jest również sama kreacja, ponieważ taka reklama musi trafić w potrzeby odbiorców, przykuć uwagę i przekonać do dodatkowego wysiłku w postaci np. znalezienia i odwiedzenia tej firmy. Pamiętajmy, że chodzi o to, aby trafić do świadomości m.in. znudzonych kierowców i przechodniów.