EXTREO.PL

Portal o nowych technologiach i sprzęcie

kartoniarka automatyczna
Technologie i maszyny

Co to jest kartoniarka ciągła? Czym się wyróżnia?

Automatyzacja pakowania produktów pozwala w sposób znaczący skrócić i usprawnić pracę całej linii produkcyjnej. Żeby jednak przebiegła w sposób odpowiedni, musi zostać oparta na nowoczesnych, sprawdzonych urządzenia.

Zdecydowanie najlepszym wyborem okaże się oczywiście kartoniarka automatyczna. Najlepiej taka, która zapewnia pracę w trybie ciągłym. Takie urządzenia wyposażone są przeważnie w mocne silniki oraz specjalnie dostosowane łańcuchy napędowe. Dzięki nim, sprzęt w szybki i sprawny sposób pakuje produkty w sklejone kartony – mogą być one klejone lub zamykane klapkami.

Nowoczesne kartoniarki ciągłe przygotowywane są w taki sposób, aby z jednej strony zapewni wysoką sprawność działania, z drugiej ograniczyć ilość wykorzystywanej energii. Do tego dojść powinien łatwy w obsłudze interfejs, dzięki któremu operator cały czas utrzymuje kontrolę nad urządzeniem. Pakowanie w kartony z użyciem takiego sprzętu przebiega bardzo sprawnie, co oczywiście przekłada się na skrócenie realizacji wielu zamówień.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przed zakupem kartoniarki? Interesować powinny nas również wszelkie funkcje dodatkowe, spośród których wymienić można między innymi zamontowane urządzenie etykietujące lub drukujące, system podawczy, a także jednostkę wprowadzające broszury. Oczywiście rodzaj i zakres funkcji dodatkowych zależny jest od potrzeb firmy. Nie ma sensu płacić za coś, co nie będzie używane podczas pracy zakładu produkcyjnego.