EXTREO.PL

Portal o nowych technologiach i sprzęcie

tworzenie stron www warszawa
Porady Technologie i maszyny

Nowoczesna strona internetowa, czyli jaka?

Każdego dnia powstaje kilkadziesiąt tysięcy stron internetowych na całym świecie. Każda z nich jest inna i wśród nich są blogi, landing page i strony firmowe. Jednak na co należy zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji o zleceniu stworzenia strony internetowej?

Mówiąc o stronach www, warto mieć na uwadze ich przeznaczenie i funkcję. Jak wstępnie wspomnieliśmy, to są różne strony internetowe, które mogą mieć przeznaczenie biznesowe lub być miejscem do dzielenia się swoją wiedzą i pasją. Jednak we wszystkich przypadkach strony internetowe muszą spełniać określone wymagania. Tylko wtedy mogą być określane jako nowoczesne rozwiązania dopasowane do współczesnych potrzeb użytkowników.

Warto mieć na świadomość, na czym polega tworzenie strony www. Warszawa jest przykładem miasta, w którym możemy znaleźć odpowiedniego wykonawcę mogącego stanąć na wysokości powierzonego zadania. Dlatego dobrze jest zapoznać się z jego dotychczasowymi realizacjami i doświadczeniem. Dzięki temu będziemy podczas spotkania, będziemy mogli zasięgnąć dokładniejszych informacji.

Nowoczesna strona internetowa jest rozwiązaniem, które jest przede wszystkim wygodne i funkcjonalne. Dlatego podczas jej projektowania jest zwracana szczególna uwaga na te dwa czynniki. Ma to sens, ponieważ potencjalnymi użytkownikami korzystającymi z naszej strony będą ludzie, a nie roboty. Zatem w pierwszej kolejności strona musi schludnie się prezentować i sprawnie działać na większości dostępnych urządzeń. Dotyczy to zarówno telefonów jak i komputerów, ponieważ coraz więcej osób wykonuje wiele rzeczy przy użyciu smartfona. Obszar zagadnień z tym związanych określany jest jako Responsive Web Design i składa się z wielu technik i rozwiązań służących do budowania stron sprawnie działających na różnych rozdzielczościach. Taki wymóg w pierwszej kolejności powinny spełniać strony korporacyjne i firmowe, którym zależy na pozyskiwaniu klientów.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest prędkość strony oraz jej wygląd. Przykładem tutaj może być strona internetowa banku, która nie dość, że musi być bezpieczna, to powinna umożliwić wykonanie wszystkich operacji, jakie są niezbędne do zarządzania swoimi finansami. Dlatego istotne jest, żeby układ treści na stronie był estetyczny i czytelny. Inaczej użytkownicy będą prędzej uciekać ze strony jak na nią wchodzić. Tak samo dzieje się w przypadku gdy strona www będzie wolno działać, co potrafi być frustrujące.