EXTREO.PL

Portal o nowych technologiach i sprzęcie

Porady

Metody nauczania w przedszkolu

W zależności od wyboru metody w oparciu, o którą będą prowadzone zajęcia ruchowe warto mieć na uwadze podstawowe zasady dotyczące każdej z nich. Zasady te odnoszą się zazwyczaj do dobrowolnego uczestnictwa dziecka w zajęciach organizowanych przez przedszkole, a także od jego nastroju i samopoczucia.

Każde z zajęć w rodzaju ćwiczeń ruchowych powinny kojarzyć się maluchom z czymś przyjemnym i dającym radość ze zwiększonej aktywności fizycznej. Bardzo ważne jest również nastawienie samego opiekuna prowadzącego zajęcia oraz chwalenie przedszkolaka za chęć, a nie za osiągany efekt. Należy pamiętać, że radosna atmosfera wpływa na pozytywne nastawienie dzieci do tych zajęć oraz innych form aktywności fizycznej.

Filtry do wody na kran

Jedna z najnowszych i doskonale sprawdzających się metod wykorzystujących między innymi zajęcia ruchowe to metoda dobrego startu M. Bogdanowicz, którą wykorzystuje na przykład Świat Dziecka – niepubliczne przedszkole Wilanów. Głównym celem tej metody jest przygotowanie dzieci w wieku przedszkolnym do nauki pisania i czytania oraz zwiększonej chęci poznawania literek i cyfr. Metoda ta w doskonały sposób wpływa na rozwój integracji percepcyjno motorycznej. Typowo metodyczne podejście w MDS wpływa w wyjątkowo doskonały sposób na sprawniejszy rozwój dziecka poprzez wykorzystanie jego potrzeby ruchu. Po więcej ciekawostek w tym temacie warto odwiedzić sklep https://raczkujemy.pl/.

Bardzo dużą korzyść odnoszą również te dzieci, które miewają problemy z mową i słuchem oraz posiadające nieco niższą sprawność intelektualną niż ich rówieśnicy w tym samym wieku. W metodzie tej są wykorzystywane zajęcia wprowadzające i ćwiczenia właściwe opierające się o wykonywanie ćwiczeń ruchowych oraz ćwiczeń ruchowo – słuchowo – wzrokowych. Do każdego zestawu ćwiczeń zostały przygotowane najbardziej odpowiednie metody ich wykonywania. W metodzie tej wykorzystywane są naturalnie przyjazne i praktyczne pomoce dydaktyczne.