EXTREO.PL

Portal o nowych technologiach i sprzęcie

zarabianie na Spotify
Biznes i praca

Jakie możliwości daje Spotify for Artists?

Spotify jest platofrmą, z której korzysta ponad 280 milionów użytkowników na całym świecie. Jego popularność sprawia, że wielu artystów decyduje się na publikowanie swoich piosenek w tym serwisie. Żeby ten proces usprawnić serwis udostępnił nowe narzędzie, jakim jest Spotify for Artists.

Czy jest możliwe zarabianie na Spotify?

Od kilku lat zarabianie na Spotify opiera się na monetyzowaniu odtworzeń piosenek. Dzięki temu bezpłatnie możemy cieszyć się muzyką artystów z całego świata. Jednak osiąganie konkretnych zysków wymagana dobrze przygotowanej strategii. W tym celu powstało narzędzie Spotify for Artist, którego kluczową funkcjonalnością jest dostęp do danych oraz możliwość proponowania utworów, które mają znaleźć się w playlistach. Analiza danych w przypadku Spotify jest istotnym zagadnieniem, ponieważ dzięki temu możemy znacznie lepiej dopasować nasze działania promocyjne w obrębie serwisu. W następstwie czego możemy podjąć kroki, które będą miały pozytywny wpływ na uzyskiwane wyniki.

Nowe możliwości, czyli Spotify for Artists

Spotify for Artist jest również odpowiedzią na pytanie, jak znaleźć się na playlistach Spotify, ponieważ mając dostęp do naszego profilu jesteśmy w stanie ocenić, jaki jest odbiór poszczególnych utworów. Na tej podstawie możemy również ocenić, jakie są obecne trendy i preferencje użytkowników serwisu. Oprócz tego Spotify for Artist jest rozwiązaniem, które pozwala połączyć artystów i ich menadżerów z wytwórniami, co ma znaczący wpływ na współpracę i działanie serwisu. Dlatego, żeby móc skorzystać z narzędzia należy w ciągu 21 dni zaakceptować otrzymane zaproszenie. Po akceptacji uzyskujemy uprawnienia administratora do zarządzania naszym profilem.