EXTREO.PL

Portal o nowych technologiach i sprzęcie

drzwi wewnętrzne
Technologie i maszyny

Co wpływa na komfort wstawienia drzwi do nieruchomości?

Wstawienie drzwi do nieruchomości i to nie tylko zewnętrznych, ale również wewnętrznych to duże wyzwanie, ponieważ cała stolarka powinna do siebie pasować i przechodzić naturalnie pod kolor elewacji i reszty dodatków aranżacyjnych. Co wpływa najbardziej na komfort eksploatacji drzwi w lokalu komercyjnym lub mieszkalnym, jakie właściwości stolarki ocenić przed zakupem, czy drzwi diament to dobry pomysł? Poniżej znajdziesz kilka ciekawych wskazówek ułatwiających podjęcie decyzji zakupowych.

Jakie właściwości drzwi warto ocenić przed podjęciem decyzji o zakupie oraz montażu?

  • Szczelny montaż. Jeden z najważniejszych punktów odpowiadający za komfort termoizolacyjny w nieruchomości. Dobra ekipa montażowa pochodząca od bezpośredniego producenta dba o wymiarowanie stolarki i gwarantuje równy montaż w taki sposób, aby ciepło nie uciekało z lokalu. W czasach kryzysu energetycznego i wysokiej inflacji taka praktyka instalacyjna bardzo się opłaca i po sezonie grzewczym daje naprawdę spore oszczędności.
  • Estetyka drzwi – tutaj masz naprawdę wiele opcji do wyboru, w tym drzwi szklane czarne, przeszklenia pionowe, poziome, ukryte, powiązane ze stalowymi pasami, wypełnieniem z tworzywa, stolarkę drewnianą sprawdzającą się w obiektach komercyjnych i mieszkalnych. Wielu producentów potrafi tworzyć drzwi bardziej spersonalizowane, na podstawie udostępnionych wzorów. Wystarczy o tym porozmawiać z ekspertami, kiedy masz nietypowe potrzeby wykończeniowe.
  • Właściwości antywłamaniowe – naturalnie drzwi antywłamaniowe to znacznie większy komfort psychiczny domowników. Drzwi antywłamaniowe występują w wielu klasach jakości od RC1 do RC6, a im wyższa klasa, tym trudniej przebić się przez materiał, nawet ze specjalistycznymi narzędziami. W sieci znajdziesz wiele nagrań potwierdzających, że solidna stolarka chroni przed włamaniem i to przez czas wystarczający spokojnie do przyjazdu odpowiednich służb. I warto ten scenariusz przemyśleć, bo w niektórych regionach kraju przestępczość, statystyki włamań rosną z roku na rok wręcz do absurdalnych wartości.
  • Parametry termoizolacyjne – współczynnik przenikania ciepła warto ocenić w każdych drzwiach, a w przypadku zewnętrznych też warto wziąć pod uwagę, czy model wytrzyma starcie ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi.
  • Odporność na różne rodzaje uszkodzeń – szczelne, mocne drzwi chronią też przed hałasem, o czym wiele osób zapomina. Drzwi potrafią izolować nieruchomość przed wpływem środowiska zewnętrznego i to długoterminowo. Odporne i jednocześnie wygłuszające drzwi to doskonały dodatek do wynajmowanych długoterminowo lokali, gdzie liczy się uzyskanie maksymalnej prywatności.

Dlaczego warto podejść poważnie do kompletowania stolarki drzwiowej?

Drzwi w połysku, antywłamaniowe lub o innych właściwościach potrafią mocno wpłynąć na wartość samej nieruchomości. Najlepiej porozmawiaj o swoich potrzebach dotyczących montażu i dopasowania drzwi, także idealnie pod kątem rozmiarów z bezpośrednim producentem. To duża pomoc ze względu na potwierdzone know how i doświadczenie.