EXTREO.PL

Portal o nowych technologiach i sprzęcie

ozonator powietrza
Porady

Domowe sposoby na radzenie sobie z wirusami i bakteriami

Na rynku znaleźć można mnóstwo urządzeń, które pozwalają zwiększyć komfort codziennego życia. Między innymi poprzez oczyszczenie powietrza w domu lub mieszkaniu, a także pozbycie się wirusów, bakterii czy też grzybów. Na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę?

Zanim przejdziemy do przedstawiania poszczególnych modeli, dobrze byłoby podkreślić jedną rzecz. Bez względu na typ oraz przeznaczenie tych urządzeń, ich wyboru nie należy uzależniać od kwestii cenowych. Dlaczego? Ponieważ prowadzić może to nieudanych zakupów, dotyczących produktów złej jakości, wyróżniających się wysoką awaryjnością. Tanie sprzęty przeważnie są wykonywane z kiepskich materiałów, przez co dość łatwo ulegają awarią. Do tego dochodzi także spore ograniczenie pod względem obsługiwanych funkcji. Mając to na uwadze, ostatecznego wyboru lepiej dokonywać na podstawie analizy poszczególnych parametrów, a także opinii użytkowników, którzy mieli już okazję z nich korzystać.

Jakie sprzęt kupić do domu?

 

Jednym z najpopularniejszych produktów w tej kategorii jest bez wątpienia oczyszczacz powietrza. Jak sama nazwa wskazuje, skupia się on na usunięciu rozmaitych zanieczyszczeń, dzięki czemu jakość powietrza w domu czy też mieszkaniu zdecydowanie rośnie. Sprzęt tego typu dobrze radzi sobie również z alergenami, na rynku znaleźć można ponadto modele dodatkowo rozbudowane – na przykład o jonizator lub nawilżacz.

Oczyszczacz ie wyczerpuje oczywiście oferty. Bardzo ciekawa okaże się również lampa UVC, która jest używana do dezynfekcji różnych przedmiotów, a także usuwania zanieczyszczeń z powietrza. Wszystko to odbywa się za sprawą generowania promieniowania UV, które bardzo dobrze radzi sobie również z alergenami. Zastosowanie lampy w domu lub mieszkaniu to gwarancja stworzenia znacznie lepszych warunków, zwłaszcza dla osób miewających problemy z alergiami czy też z układem oddechowym.

Żeby pozbyć się groźnych mikroorganizmów, dobrym rozwiązaniem okaże się również ozonowanie pomieszczeń. Jest to proces realizowany przy użyciu tak zwanych ozonatorów. Jak sama nazwa wskazuje, ich działanie opiera się na generowaniu ozonu, który zdradza właściwości antybakteryjne i antywirusowe. Co istotne, na rynku znajduje się wiele modeli urządzeń przystosowanych do pracy w warunkach domowych. Ich obsługa nie stwarza zbyt dużych problemów.

Jak widać, sposobów na poprawę własnych warunków życiowych jest sporo. Wystarczy tylko przeanalizować rynek i wybrać coś dla siebie.