EXTREO.PL

Portal o nowych technologiach i sprzęcie

dach energooszczędny
Porady

Czy konstrukcja dachu może być energooszczędna?

Od pewnego czasu sporą popularnością cieszą się materiały budowlane, które zapewniają nie tylko świetną wytrzymałość mechaniczną, ale również możliwość znacznego ograniczenia zużycia energii. Dzięki nim możliwy do przygotowania staje się tak zwany dach energooszczędny.

Czym się on wyróżnia? Przede wszystkim minimalnymi stratami ciepła. Pozostaje ono tam, gdzie powinno, czyli wewnątrz pomieszczeń. Przekłada się to na sprawniejszą i skuteczniejszą pracę urządzeń grzewczych. Jeśli dach nie okaże się wystarczająco szczelny, a straty cieplne okażą się szczególnie wysokie, grzejniki będzie trzeba podkręcić. To zaś przełoży się na niepotrzebne zużycie energii.

Żeby uniknąć tego typu problemów, warto decydować się na wysokiej jakości folie, które zostaną w odpowiedni sposób dobrane pod względem sposobu wykonania i parametrów technicznych. Ich zadanie skupi się również na ochronie dachu przed wpływem czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć, promienie UV czy też zmienne temperatury.

Szczególnie polecana jest specjalna folia paroizolacyjna do poddaszy, która zapewnia korzystne warunki przez cały rok. Zimą wnętrza okażą się odpowiednio ocieplone, natomiast latem będzie w nich chłodniej – wszystko dzięki temu, że gorące powietrze zostanie na zewnątrz. A wszystko to bez niepotrzebnych strat energii. Taka konstrukcja dachu pozwoli więc poprawić jakość codziennego życia, a także znacząco zmniejszyć wydatki na energię. Nie można bagatelizować takich korzyści.