EXTREO.PL

Portal o nowych technologiach i sprzęcie

jak wyprać czapkę z daszkiem
Porady

Jak dbać o czapkę z daszkiem?

Czy można prać czapkę z daszkiem w pralce? Żeby czapka z daszkiem służyła nam jak najdłużej, należy utrzymać ją w czystości. Pranie czapki z daszkiem może przysporzyć wielu kłopotów. W tym artykule podpowiemy, jak wyprać czapkę z daszkiem.

  • Sprawdź metkę

Najlepszym sposobem jest przeczytanie na metce instrukcji dotyczącej prawidłowej konserwacji czapki z daszkiem. Stosowanie się do zasad rekomendowanych przez producenta gwarantuje, że czapka nie ulegnie zniszczeniu podczas prania.

  • Pranie czapki w pralce

Jest to metoda raczej odradzana. Część czapek ma daszek wykonany z kartonu i długotrwałe moczenie może spowodować jego odkształcenie. Wirowanie również może doprowadzić do zniszczenia czapki. Niektóre firmy pozwalają na pranie czapek w pralce, pod warunkiem że posiada ona tryb prania ręcznego.

  • Suszenie czapki

Niezależnie od sposobu prania czapki, należy suszyć ją w sposób naturalny. Nie używaj do tego suszarki bębnowej. Połóż czapkę na suszarce do bielizny i poczekaj, aż wyschnie. Unikaj też suszenia na słońcu, ponieważ może wyblaknąć.

  • Pranie ręczne

To najbezpieczniejsza forma dezynfekcji czapki z daszkiem. Mamy wówczas kontrolę nad jej moczeniem. Weź gąbkę w wodzie z dodatkiem detergentu i przetrzyj delikatnie wewnętrzną taśmę czapki, która przylega do głowy. W przypadku tłustych plam użyj płynu do naczyń.

Podsumowując, czapkę co jakiś czas należy wyczyścić, aby pozbyć się bakterii i przykrego zapachu. Z czapką należy obchodzić się delikatnie, zgodnie z zaleceniami producenta. Jeśli czapka nie ma metki, bo na przykład została wycięta, najlepiej jest wyprać czapkę ręcznie i wysuszyć naturalnie, unikając zostawiania czapki na słońcu.