Nasz sprzęt na Audio Show 2013

Ocena użytkowników:  / 3
SłabyŚwietny 

Tego roku na wystawie Audio Show w Warszawie w hotelu Radisson Blu - Sobieski po raz pierwszy zademonstrowaliśmy nasze kolumny głośnikowe. Pokazaliśmy monitory głośnikowe M1HB oraz podłogowe potężne zespoły 2 x po 9 głośników o nazwie SCENE. Licznie odwiedzający nasz pokój nr 615 melomani i audiofile wyrażali swoje niemałe zdziwienie co potrafią nasze najnowsze zespoły głośnikowe. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nierzadko po kilkadziesiąt minut wsłuchiwali się w wydobywającą się z głośników dość zróżnicowaną stylistycznie muzykę. Wielu przynosiło swoje cenne płyty by posłuchać jak zabrzmią ich ulubione utwory na naszych kolumnach. Duży zestaw "SCENE" napędzała znakomita jednostka dual mono o imponującej mocy aż 550 watów/kanał przy 8 omach STRUSS R550. Dzięki uprzejmości Panów Zbigniewa Dyśko i Zdzisława Hrynkiewicza z firmy Struss Amplifiers odwiedzający nasze stoisko mogli posłuchać z jak wielkim potencjałem i klarownością brzmiała ta nietuzinkowa konfiguracja R550 + SCENE. Mały niestety pokój o powierzchni zaledwie 25m kw nie pozwolił na "pełne rozwinięcie skrzydeł" temu nieprzeciętnemu tandemowi i choć ograniczenia sceny dźwiękowej oraz "wyrywający okna z futryn bas" przeszkadzały w delektowaniu się muzyką, to jednak wszyscy słuchający naszych i swoich własnych nagrań mogli usłyszeć z jakim polotem grał ten zestaw. Kilku zaledwie odwiedzających "kręciło nosami", nie wyrażając większego zainteresowania prezentacją. Zdecydowana większość była pod wrażeniem tego co potrafią nasze kolumny.

Bardzo ciepło, a wręcz entuzjastycznie przyjęto nasze znane już od blisko dwóch lat monitory głośnikowe serii "Livetone" model M1HB. Nie znalazł się dosłownie nikt, komu nie podobałaby się muzyka rozbrzmiewająca z tych niewielkich skrzynek... Wszyscy byli pod wrażeniem dynamiki dźwięku utworów z repertuaru legendarnej formacji Pink Floyd czy kameralnych perełek jazzu w wykonaniu Patrici Barber... Nawet nie spodziewaliśmy się, że w niespełna 5 godzin już pierwszego dnia wystawy znikną ze stolika wszelkie nasze materiały informacyjne. W niedzielę ustawiła się "kolejka" chętnych do osobistego odsłuchu monitorów M1HB oraz prototypowych jeszcze zespołów głośnikowych SCENE. Niemal każdy, kto nas odwiedził, stwierdzał: "Tu słyszy się prawdziwą muzykę, znakomity bas z niewielkich głośników, scenę i przestrzeń..." Uwiarygodnieniem powyższej treści są dwie z pierwszych spontanicznych wzmianek w sieci o nas w znanym powszechnie portalu AUDIOSTEREO - "Do tych dobrych prezentacji /brzmień/ dodam jeszcze: Sounddeco+AVM, Naim all-in-one + PMC zaprezentowany przez Audiopunkt, monitory mało znanej firmy Extreo /+ staruteńki gramofon Dual /.To tak pokrótce, bardzo na gorąco", tu: Moje refleksje... i tu: jedno krótkie zdanie na stronie HFM oraz wyróżnienie - prestiżowa nagroda w internetowym miesięczniku High Fidelity za "znakomity" prototyp kolumn (Scene)...

Te bardzo budujące nas opinie uświadomiły nam, że warto ciężko pracować, starać się i tworzyć rzeczy niezwykłe, za co jesteśmy wdzięczni wszystkim naszym gościom. Dowodzi to również, że i w naszym kraju można budować najwyższej jakości sprzęt audio.

W galerii publikujemy kilka dodatkowych zdjęć z naszej obecności na wystawie...